BŘÍŠKO, PŘIVOŇ SI

Těhotenství - jistě jedno z nejdůležitějších a nejprožívanějších období v životě ženy. Radost, úžas, zmatek, překvapení, slzy štěstí i úzkosti, to všechno můžeme pociťovat. Někdy převládá vjem jediný, jindy se v jejich zdánlivě neslučitelné směsici vezeme jako na kolotoči, dokud nemáme možnost se s někým podělit. Většina těhulek pak začne pátrat ve svém okolí a zauvažuje, co dobrého by pro sebe a své budoucí miminko mohla udělat. Dnešní moderní maminky mají nepřeberné množství možností, jak své těhotenství s přihlédnutím ke zdravotnímu stavu prožívat co nejaktivněji.

Coby relativně "čerstvá" maminka bych se měla podělit se zkušenostmi ze své téměř osmileté voňavé praxe. AROMATERAPIE může provázet ženu celým životem a během těhotenství je to pak seance pro dva. Nastávající maminka je velmi citlivá bytost a sama se svými instinkty přikloní k jedné či více alternativám, které tento obor nabízí.

Pokud nemá vlastní odbornější zkušenosti, doporučila bych nijak sama se sebou neexperimentovat, raději navštívit odborného terapeuta a používání preparátů samozřejmě zkonzultovat s ošetřujícím gynekologem-porodníkem.

Především počátek gravidity je spojen s prudkými hormonálními změnami, které se kromě fyzického stavu silně projeví také na psychice. Tady můžeme z aromaterapeutického hlediska s úspěchem využít především éterických a koupelových olejů. Coby profesionál i jako maminka mám velmi dobré zkušenosti se širokou škálou kvalitních preparátů, které ke kompletní péči o tělo i duši nabízí firma Cosmetic Karl Hadek International, s.r.o..

V případě předrážděnosti a lítostivosti nastávající maminka potřebuje zklidnění levandule, pačule, růže či kakostu a možná i jemné povzbuzení citronu a máty peprné.

Úzkost, neklid a sklíčenost zaplaší např. levandule, meduňka, nerol, ylang-ylang, jasmín, grep a bergamot.

Trápí-li nás nespavost, můžeme se s důvěrou svěřit do voňavé(konejšivé?) náruče levandule nebo meduňky.