Chlapeček nebo holčička?

Přejete si holčičku nebo radši chlapečka, protože dvě malé cácorky už Vám doma běhají? Přáli byste si ovlivnit pohlaví budoucího děťátka? Moderní medicína tvrdí, že to možné není. Nicméně na veřejnost se několik "zaručených" metod dostalo…

Základní fakta o vzniku pohlaví:

Prostřednictvím chromozomů se dědí veškeré duševní i tělesné vlastnosti rodičů. Při redukčním dělení se rozdělí tak, že polovina chromozomu je od matky a polovina od otce. Všech chromozomů je 23 párů a právě ten poslední má vliv na pohlaví dítěte, tedy, jestli se narodí holka nebo kluk. Tento pár obsahuje ženský chromozom X a chromozom mužský - Y. Ženská pohlavní buňka obsahuje pouze ženské chromozomy XX a novému jedinci za jakýchkoli okolností poskytne tedy pouze ženský chromozom X. Mužská spermie obsahuje ženský i mužský chromozom XY a tedy jenom na muži záleží, zda předá "X" a tak vznikne holčička nebo zda předá "Y" a dá život chlapečkovi. Proto tedy: "Muži nevyčítejte své partnerce, že Vám povila třetí holku! Vy jste ten, kdo rozhoduje a ten, který předal místo mužského Y dívčí X." Samozřejmě, že to není tak jednoduché. Muž nemůže ovlivnit, který chromozom předá.

Pravděpodobnost, že se narodí holka je tedy podle tohoto přesně 50%. Zdálo by se tedy, že pohlaví opravdu neovlivníme. Ale podle různých studií se zjistilo, že poměr narozených chlapců a děvčat je 106:100 a začalo se zkoumat, proč tomu tak je. Proč se rodí více kluků než holek (otcové tří a více holčiček asi nevěří…)? Po uzrání spermie zůstane pro oplodnění v této pohlavní buňce buď znak X nebo Y a vědci zjistili, že zralé spermie se znakem X či Y se od sebe liší ve své biochemické struktuře a proto se jim galvanotoxií podařilo oddělit spermie s mužským zárodkem a spermie se zárodkem ženským. Přičemž se zjistilo, že spermie se znakem Y jsou průbojnější než se znakem X, ale mají kratší životnost (asi 48 hodin). Z tohoto zjištění se dá odvodnit celkem logický závěr. Chci-li holčičku, pak k pohlavnímu styku by mělo dojít více než 48 hodin před ovulací. Rychlejší "mužské" spermie sice do vejcovodu dorazí dříve, ale uvolněného vajíčka se nedočkají, protože jejich životnost je pouze dva dny. Třetí den dojde k ovulaci (uvolnění vajíčka) a tou dobou "dorazí i pomalejší, ale ještě "živé holčičí spermie". A nám se tak narodí holčička. No a pokud chceme kluka, potom by k pohlavnímu styku mělo dojít den před, nebo v den ovulace, neboť tím dáme šanci rychlejším "mužským spermiím" .

Je nasnadě, že tato metoda jistě není stoprocentní a je pouze jakýmsi logickým vyústěním výše zmíněného poznatku o vlastnostech spermií "ženských a mužských". Navíc je k tomu potřeba přesně určit den ovulace, což rozhodně není jednoduché. Mimo tuto teorii existují ještě další. Říká se, že pro pohlaví je důležité jakou stravu žena jí. Při přijímání kyselinotvorné stravy se rodí spíše chlapci a při zásadotvorné stravě spíše děvčata. Takže chceme-li chlapečka měla by žena čtvrt roku před otěhotněním jíst hlavně vaječné bílky, piškotové těsto, banány, pomeranče, třešně, meruňky, brambory, čočku, sušené švestky a ovocné šťávy. Toužíme-li po holčičce potom se doporučuje čokoláda, kakao, vejce, mléko a mléčné výrobky, nekvašený chléb a pečivo bez soli, rýže, krupice, papriky, mrkev, okurka, cibule, hrášek, jablka, hrušky, jahody, maliny, grepy, citrony, sušené ovoce, fíky a mandle. Dalším, poněkud lidovým názorem je, že vliv na pohlaví má aktivita rodičů při pohlavním styku. Je-li aktivnější žena, pak se narodí kluk a naopak. Pokud bychom spojili první teorii, která vznikla z poznatku, že kluků se rodí více s touto teorií, pak by se muži měli zamyslet nad svou aktivitou J. Takže vzhůru k pokusům! Ale osobně si myslím, že než se trápit s počítáním dnů před ovulací, mějte raději styk každý den minimálně jednou a aktivní buďte radši oba. Jo a jezte na co máte zrovna chuť!